Servis za čišćenje (vrste čišćenja)


Podjeli na društvenim mrežama
Bilo da je riječ o privatnom ili poslovnom objektu, s vremenom ga je potrebno očistiti. Vama može zahtijeva previše vremena koje biste željeli provesti radeći nešto što volite. Zato možete naručiti servis za čišćenje, koji će očistiti vašu kuću od krova do poda u kratkom vremenu.

Čišćenje doma može biti mukotrpan i dugotrajan posao koji će vam oduzeti puno vremena. Kako bi se posvetili aktivnostima koje su vam draže, naručite servis za čišćenje.



Što napraviti prije naručivanja servisa za čišćenje?

Za početak se odlučite što je sve potrebno očistiti, cijelu kuću ili samo neke prostore. Pogledajte jesu li vam potrebne dodatne usluge, poput čišćenja prozora. S obzirom da servisi za čišćenje imaju različite pakete čišćenja u svojoj ponudi, provjerite koji vam najviše odgovara. Za čišćenje određenih prostora, poput visinskog čišćenja prozora ili premazivanja parketa, postoji mogućnost odbijanja vaših zahtjeva jer servis možda nije specijaliziran za određena čišćenja.

Pripremite podatke kvadrature vašeg doma ili prostora koji je potrebno očistiti jer će vas većina servisa za čišćenje upitati za veličinu doma i broj prostorija. Ovisno o veličina doma ili prostora odredit će se koliko je potrebno sati za njihovo čišćenje. Treba imati na umu, ako prostorije nisu već dugo očišćene, njihovo čišćenje će potrajati više sati. Servis možete naručiti jednom, te ugovoriti mjesečni ili tjedni raspored čišćenja, ovisno o vašim potrebama i financijama.

Redovito i generalno čišćenje

Redovito čišćenje uglavnom se događa jednom tjednom ili više puta na mjesečnoj razini. Ono uključuje uklanjanje prašine sa svih vidljivih površina, usisavanje, pranje podova i odnošenje smeća. Kod redovitog čišćenja možete se dogovoriti sa servisom što sve želite da bude očišćeno. Tako se u kuhinji čisti kuhinjska armatura, sudoper, štednjak i zidne ploče. U kupaonici se čisti zahod, kupaonsku armaturu, ogledalo, kadu i tuš-kabinu, te ostale elemente, a u spavaćoj sobe se mijenja i posteljina, po potrebi. 

Ako želite detaljno čišćenje doma, od krova do poda, onda je potrebno naručiti generalno čišćenje. Za takav posao bi vam trebali dani, a servisu je potreban samo jedan jer više čistača može raditi u jednoj prostoriji i obaviti besprijekoran posao. Generalnim čišćenjem uklanja se prljavština zavučena u svim kutovima vašeg doma, a uključuje i pranje prozora. U pravilu se generalno čišćenje radi jednom do dvaput godišnje, najčešće kod selidbe, preseljenja u novogradnju ili nakon adaptacije starijeg objekta. Generalnim čišćenjem može se očistiti i druge prostore, poput garaže, podruma i kotlovnice



Dubinsko i specijalno čišćenje

Dubinsko čišćenje koristiti se kod namještaja, posebice tapeciranog, te madraca. Takvo čišćenje zahtijeva posebnu i skupu opremu, koja nije toliko dostupna za uobičajenu upotrebu. Namještaju možete povratiti boju, te tkanina postaje mekša. Ujedno se dubinskim čišćenje rješavate grinja i bakterija, te je preporučljivo čišćenje obaviti jedanput godišnje, a za alergičare i više od jednog puta.

Specijalna čišćenja obuhvaćaju parna čišćenja i čišćenje prozora. Parno čišćenje se koristi za radijatore i keramičke pločice. Pogodni su za gotovo sve površine u vašem domu jer dolazi do teško dostupnih mjesta i dezinficira ih. Uklanja različite mrlje i kamenac sa svih površina. Parno čišćenje ne zahtijeva korištenje dodatnih sredstava za čišćenje. Kod prozora se moraju očistiti sve staklene površine, police i okvire. Kada se svi dijelovi prođu, tek tada je prozor posve čist.

Čišćenje podova

Keramičke pločice pojavom vlage može nakupiti plijesan, kamenac, te ostalu prljavštinu po sebi i fugama. Potrebno je obaviti temeljito čišćenje koje sprječava formiranje plijesni, kamenca i ostalih nakupina prljavštine. Kompletnu dezinfekciju najbolje je napraviti parnim čišćenjem koje s lakoćom dolazi do fuga i nepristupačnih mjesta za čišćenje. Parket je najbolje očistiti nakon renoviranja jer je tada najprljaviji i ima nakupine prljavštine po sebi. 

S odabirom sredstava za čišćenje treba biti oprezan jer jaka sredstva mogu naštetiti parketu. Gubitak boje kod parketa najčešće se izbjegava pravilnim čišćenjem i nanošenjem zaštitnog premaza. U slučaju da imate uljeni parket, potrebno ga je češće mazati kako bi ga zaštitili. Prije čišćenja podova od linoleuma ili PVC-a treba ukloniti stari zaštiti premaz. Kada se površina osuši, obavezno se nanosi novi zaštitni sloj. Ako primijetite oštećenje na podu, možete zamijeniti postojeći premaz novim



Galerija


Želite da vaš dom bude čišći, ali nema vremena za čišćenje?

Naručite servis za čišćenje koji će očistiti vaš dom u nekoliko sati i vas ostaviti da to vrijeme utrošite na rad ili aktivnosti koje su vam draže nego čišćenje. 

Za blistavo čisti dom kontaktirajte servis za čišćenje

Upitajte stručnjaka

Postavite pitanje stručnjaku iz djelatnosti :
Jesi li čovjek ?