HR | EN

Novi zakoni o gradnji u 2014.


liderpress.hr

S prvim danom 2014. godine na snagu stupaju novi zakoni o gradnji, prostornom uređenju i građevinskoj inspekciji, koji donose jednostavnije administrativne korake koji prethode gradnji, a doneseni su s namjerom poticanja investicija u građevinskom sektoru.

Tri nova zakona zamjenjuju dosadašnji Zakon o prostornom uređenju i gradnji, a ministrica graditeljstva i prostornog uređenja Anke Mrak Taritaš kaže kako su osnovne novosti koje donose novi zakoni javnost odlučivanja, transparentnost i jednostavnost sustava, jačanje odgovornosti i brže donošenje odluka. Što se tiče Zakona o gradnji, uvodi se jedna dozvola, građevinska, i ona će se izdavati na temelju minimalne dokumentacije. Kako bi se olakšalo investitorima građevinske dozvole izdavat će se bez reguliranja komunalnog i vodnog doprinosa, ali će investitor osam dana prije početka gradnje morati dokazati da je riješio to pitanje. Građevinska dozvola po novom zakonu vrijedi tri godine, odnosno u tome roku morat će započeti gradnja.

Grad Zagreb traži ruže za milijun kuna

Zg holding nabavu obavlja za Gradska groblja i cvjećarnice Zrinjevac.

poslovni.hr ...više

Estonci u nedjelju na izborima - sigurnost i socijala odlučuju pobjednika

Estonci u nedjelju biraju novi parlament, a glavno je pitanje hoće li liberalna Reformska stranka koja dominira politikom te države zadnjih pet godina obraniti svoj položaj.

poslovni.hr ...više

Europa osudila ubojstvo Borisa Nemcova

Čelnici Europske unije, Njemačke i Francuske osudili su u subotu ubojstvo ruskog oporbenog političara Borisa Nemcova te zatražili hitnu istragu i otkrivanje počinitelja tog zločina.

poslovni.hr ...više

Slavonski med kao brend lakše će se probijati na tržištu Europe

Cilj im je stati nakraj prekomjernom uvozu iz Kine, ali i certifikatima podignuti cijenu svoga proizvoda te tako povećati isplativost posla

poslovni.hr ...više

Blokirani od Vlade traže obustavu ovrha nad jedinom nekretninom

Udruga Blokirani zatražila je u subotu od Vlade i premijera Zorana Milanovića da u hitnu saborsku proceduru pošalje prijedlog zakona kojim će biti obustavljeni postupci ovrha nad nekretninama koje su njihovim vlasnicima jedini dom ili prostor za rad.

poslovni.hr ...više

Škrlec kreće u maratonsko čitanje TTIP-a

Europarlamentarac Davor Škrlec u sigurnoj sobi u Bruxellesu provest će 20 sati u čitanju dokumenata o Transatlantskom sporazumu o trgovini i investicijama (TTIP) između SAD-a i Europske unije.

poslovni.hr ...više

HRVATSKA NARODNA BANKA

TEČAJNA LISTA BROJ: 41

UTVRĐENA NA DAN: 27.02.2015.

VAL JED SREDNJI
AUD 1 5,353629
CAD 1 5,483851
CZK 1 0,279628
DKK 1 1,030027
HUF 100 2,535390
JPY 100 5,732467
NOK 1 0,895921
SEK 1 0,821514
CHF 1 7,208449
GBP 1 10,542802
USD 1 6,842124
EUR 1 7,687811
PLN 1 1,850567
...više
PO PROMETU TOP 10 TOP 10
ADRS-R-A12.017,97385,13
HT-R-A2.619,74163,00
PODR-R-A2.272,73306,50
ADRS-P-A1.619,83351,00
ATGR-R-A1.602,24916,06
CROS-R-A1.074,857.412,25
JMNC-R-A720,0090.000,00
BLJE-R-A385,8931,60
INA-R-A370,803.600,00
LKPC-R-A354,94699,01
...više
POLICIJA192
VATROGASCI193
HITNA MEDICINSKA POMOC194
GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA01 4821 049
DRŽAVNA UPRAVA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE01 3650 011
OPCE INFORMACIJE18988
TOCNO VRIJEME18095
SLUŽBA BU?ENJA18100
TRENUTNE METEREOLOŠKE INFORMACIJE18166
HRVATSKI AUTOKLUB1987
ŽELJEZNICKI KOLODVOR060 333 444
AUTOBUSNI KOLODVOR060 313 333
...više
Controlmatik

Kontaktirajte nas preko društvenih mreža

AZUT Facebook AZUT Twitter AZUT CompanyWall
;