HR | EN

Novi zakoni o gradnji u 2014.


liderpress.hr

S prvim danom 2014. godine na snagu stupaju novi zakoni o gradnji, prostornom uređenju i građevinskoj inspekciji, koji donose jednostavnije administrativne korake koji prethode gradnji, a doneseni su s namjerom poticanja investicija u građevinskom sektoru.

Tri nova zakona zamjenjuju dosadašnji Zakon o prostornom uređenju i gradnji, a ministrica graditeljstva i prostornog uređenja Anke Mrak Taritaš kaže kako su osnovne novosti koje donose novi zakoni javnost odlučivanja, transparentnost i jednostavnost sustava, jačanje odgovornosti i brže donošenje odluka. Što se tiče Zakona o gradnji, uvodi se jedna dozvola, građevinska, i ona će se izdavati na temelju minimalne dokumentacije. Kako bi se olakšalo investitorima građevinske dozvole izdavat će se bez reguliranja komunalnog i vodnog doprinosa, ali će investitor osam dana prije početka gradnje morati dokazati da je riješio to pitanje. Građevinska dozvola po novom zakonu vrijedi tri godine, odnosno u tome roku morat će započeti gradnja.

Traže se senzibilni partneri za franšizu

- Postanite franšizni partner! - poruka je Tekstilprometa d.d., zagrebačke tvrtke koja u nacionalnoj kampanji na partnerstvo poziva sve koji imaju poslovni prostor od najmanje pedeset četvornih metara na frekventnoj lokaciji i otvorenu tvrtku ili obrt.

liderpress.hr ...više

Hrvatski političari licitiraju sa štetom

Glasnogovornici hrvatskih europarlamentaraca i njihovih stranaka ovih su dana imali pune ruke posla. Kao na tekućoj vrpci pisali su priopćenja kako su Ruža Tomašić, Tonino Picula, Dubravka Šuica, Davor Škrlec... u Europskom parlamentu zatražili da EU zaštiti hrvatske proizvođače mandarina, pogođene ruskom zabranom uvoza iz EU.

liderpress.hr ...više

Tri rješenja za spas tvrtki podjednako su - nemoguća

Kada neka tvrtka u novinama javno objavi poziv za financiranje izvoznoga posla - i pri tome za kratkoročnu pozajmicu do 500 tisuća eura nudi čak 15 posto kamata - postaje jasno da nešto u financijskome krvotoku zemlje duboko ne štima.

liderpress.hr ...više

Vlada europske zahtjeve predstavlja kao vlastite ideje

Novi porezni potezi koji rasterećuju rad, a opterećuju imovinu, ubiranje PDV-a po naplaćenom, ne fakturiranom računu tek su dio zadataka na koje smo se obvezali Europskoj komisiji u sklopu procedure prekomjernog deficita. Do kraja 2015. Vlada mora ispuniti još podosta zadaća.

liderpress.hr ...više

HEP: Treba ga privatizirati samo toliko da bi dobro poslovao

Možda u HEP-u osim upravljačke strukture ne bi bilo loše promijeniti malo i vlasničku. Što mislite o toj ideji: razbijanju mita o tome da HEP mora biti tvrtka u isključivo državnom vlasništvu?

liderpress.hr ...više

Pusić: Razina autonomije se pojačava, postigli su svoj cilj

Pusić: Razina autonomije se pojačava, postigli su svoj cilj

24sata.hr ...više

HRVATSKA NARODNA BANKA

TEČAJNA LISTA BROJ: 181

UTVRĐENA NA DAN: 19.09.2014.

VAL JED SRED.
AUD 1 5,301912
CAD 1 5,402636
CZK 1 0,276482
DKK 1 1,023666
HUF 100 2,451904
JPY 100 5,435386
NOK 1 0,933241
SEK 1 0,831996
CHF 1 6,315461
GBP 1 9,706442
USD 1 5,917772
EUR 1 7,621498
PLN 1 1,821321
...više
PO PROMETU TOP 10 TOP 10
ADRS-P-A9.071,00355,00
KORF-R-A3.012,28248,00
HT-R-A2.506,97160,12
KOEI-R-A2.460,50767,22
PODR-R-A752,06330,04
HMST-R-A712,77270,00
ERNT-R-A703,291.405,00
EPLT-R-A563,20880,00
LKPC-R-A548,88540,00
HUPZ-R-A544,391.740,00
Više
POLICIJA192
VATROGASCI193
HITNA MEDICINSKA POMOC194
GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA01 4821 049
DRŽAVNA UPRAVA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE01 3650 011
OPCE INFORMACIJE18988
TOCNO VRIJEME18095
SLUŽBA BU?ENJA18100
TRENUTNE METEREOLOŠKE INFORMACIJE18166
HRVATSKI AUTOKLUB1987
ŽELJEZNICKI KOLODVOR060 333 444
AUTOBUSNI KOLODVOR060 313 333
...više
Texel

Kontaktirajte nas preko društvenih mreža

AZUT Facebook AZUT Twitter AZUT CompanyWall
;