HR | EN

Novi zakoni o gradnji u 2014.


liderpress.hr

S prvim danom 2014. godine na snagu stupaju novi zakoni o gradnji, prostornom uređenju i građevinskoj inspekciji, koji donose jednostavnije administrativne korake koji prethode gradnji, a doneseni su s namjerom poticanja investicija u građevinskom sektoru.

Tri nova zakona zamjenjuju dosadašnji Zakon o prostornom uređenju i gradnji, a ministrica graditeljstva i prostornog uređenja Anke Mrak Taritaš kaže kako su osnovne novosti koje donose novi zakoni javnost odlučivanja, transparentnost i jednostavnost sustava, jačanje odgovornosti i brže donošenje odluka. Što se tiče Zakona o gradnji, uvodi se jedna dozvola, građevinska, i ona će se izdavati na temelju minimalne dokumentacije. Kako bi se olakšalo investitorima građevinske dozvole izdavat će se bez reguliranja komunalnog i vodnog doprinosa, ali će investitor osam dana prije početka gradnje morati dokazati da je riješio to pitanje. Građevinska dozvola po novom zakonu vrijedi tri godine, odnosno u tome roku morat će započeti gradnja.

"Želim ustavnim promjenama ostvariti vlast za građane"

"Želim ustavnim promjenama ostvariti vlast za građane"

24sata.hr ...više

Sinčić: MOL je paravan, Ina je u vlasništvu petorice tajkuna

Sinčić: MOL je paravan, Ina je u vlasništvu petorice tajkuna

24sata.hr ...više

Zagrebačko sveučilište kreće u biznis

Na početku smo izgradnje sustava od kojeg će koristi imati inovatori, fakulteti i sveučilište tvrdi Šimpraga.

poslovni.hr ...više

Odgođena skupština dioničara Sunčanog Hvara

Država i Orco i dalje bez dogovora oko arbitraže.

poslovni.hr ...više

Smanjili deficit, nagomilali jamstva i povećali javni dug

Smanjenju manjka pridonijela je isplata tek dijela obveza u sklopu sanacije dugova zdravstva prenesenih iz 2013.

poslovni.hr ...više

Rubalj sve slabiji: Rusi kupuju danas jer će sutra biti skuplje

Rubalj sve slabiji: Rusi kupuju danas jer će sutra biti skuplje

24sata.hr ...više

HRVATSKA NARODNA BANKA

TEČAJNA LISTA BROJ: 244

UTVRĐENA NA DAN: 18.12.2014.

VAL JED SREDNJI
AUD 1 5,089319
CAD 1 5,370653
CZK 1 0,278150
DKK 1 1,030411
HUF 100 2,441019
JPY 100 5,246053
NOK 1 0,844222
SEK 1 0,815031
CHF 1 6,369367
GBP 1 9,735246
USD 1 6,221519
EUR 1 7,665533
PLN 1 1,810471
...više
PO PROMETU TOP 10 TOP 10
OPEK-R-A3.596,00310,00
ADRS-P-A2.202,91325,00
HT-R-A1.284,44153,01
RIVP-R-A1.271,6020,29
SNHO-R-A1.040,81270,63
ADPL-R-A1.012,9294,03
VPIK-R-A895,8479,00
EGB-S-SDXA483,4045,40
ERNT-R-A406,811.299,00
ATPL-R-A376,84317,01
...više
POLICIJA192
VATROGASCI193
HITNA MEDICINSKA POMOC194
GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA01 4821 049
DRŽAVNA UPRAVA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE01 3650 011
OPCE INFORMACIJE18988
TOCNO VRIJEME18095
SLUŽBA BU?ENJA18100
TRENUTNE METEREOLOŠKE INFORMACIJE18166
HRVATSKI AUTOKLUB1987
ŽELJEZNICKI KOLODVOR060 333 444
AUTOBUSNI KOLODVOR060 313 333
...više
Koprivnički bregi

Kontaktirajte nas preko društvenih mreža

AZUT Facebook AZUT Twitter AZUT CompanyWall
;