HR | EN

Novi zakoni o gradnji u 2014.


liderpress.hr

S prvim danom 2014. godine na snagu stupaju novi zakoni o gradnji, prostornom uređenju i građevinskoj inspekciji, koji donose jednostavnije administrativne korake koji prethode gradnji, a doneseni su s namjerom poticanja investicija u građevinskom sektoru.

Tri nova zakona zamjenjuju dosadašnji Zakon o prostornom uređenju i gradnji, a ministrica graditeljstva i prostornog uređenja Anke Mrak Taritaš kaže kako su osnovne novosti koje donose novi zakoni javnost odlučivanja, transparentnost i jednostavnost sustava, jačanje odgovornosti i brže donošenje odluka. Što se tiče Zakona o gradnji, uvodi se jedna dozvola, građevinska, i ona će se izdavati na temelju minimalne dokumentacije. Kako bi se olakšalo investitorima građevinske dozvole izdavat će se bez reguliranja komunalnog i vodnog doprinosa, ali će investitor osam dana prije početka gradnje morati dokazati da je riješio to pitanje. Građevinska dozvola po novom zakonu vrijedi tri godine, odnosno u tome roku morat će započeti gradnja.

Sud će MOL-u i Vladi zabraniti trgovanje dionicama INA-e?

Sud će MOL-u i Vladi zabraniti trgovanje dionicama INA-e?

24sata.hr ...više

Iznenađujuće činjenice o angažmanu na društvenim medijima

Kada pričamo o društvenim mrežama, obično govorimo o broju korisnika.

liderpress.hr ...više

Zoran Milanović: Oružje koje smo dali SAD-u nije za Kurde

Zoran Milanović: Oružje koje smo dali SAD-u nije za Kurde

24sata.hr ...više

Rusija ublažila sankcije: Mogu uvoziti mlijeko, krumpir, luk...

Rusija ublažila sankcije: Mogu uvoziti mlijeko, krumpir, luk...

24sata.hr ...više

Smjena čelnika Hrvatskih voda i Hrvatskih šuma?

Hrvatske vode i Hrvatske šume navodno bi uskoro trebale dobiti nove čelnike, doznaje HRT iz dobro obaviještenih izvora. Vijest je iznenađujuća s obzirom na to da se nedavno tvrdilo kako su Hrvatske šume lani ostvarile najveću dobit u posljednja dva desetljeća, a Vode je potpredsjednik Vlade Branko Grčić višekratno isticao ...

liderpress.hr ...više

Milanović smjenjuje Linićeve čelnike Hrvatskih voda i Šuma

Milanović smjenjuje Linićeve čelnike Hrvatskih voda i Šuma

24sata.hr ...više

HRVATSKA NARODNA BANKA

TEČAJNA LISTA BROJ: 161

UTVRĐENA NA DAN: 22.08.2014.

VAL JED SRED.
AUD 1 5,349484
CAD 1 5,239853
CZK 1 0,273828
DKK 1 1,022035
HUF 100 2,429304
JPY 100 5,536455
NOK 1 0,935040
SEK 1 0,833135
CHF 1 6,299520
GBP 1 9,519328
USD 1 5,739131
EUR 1 7,619270
PLN 1 1,821049
...više
PO PROMETU TOP 10 TOP 10
PODR-R-A579,57312,00
HT-R-A406,82152,20
ADRS-P-A313,78296,00
BLJE-R-A313,4545,00
KORF-R-A246,20217,00
SNHO-R-A244,49231,96
ATPL-R-A235,77359,99
INA-R-A190,304.100,00
VLHO-R-A174,10199,00
ZABA-R-A149,8334,85
Više
POLICIJA192
VATROGASCI193
HITNA MEDICINSKA POMOC194
GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA01 4821 049
DRŽAVNA UPRAVA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE01 3650 011
OPCE INFORMACIJE18988
TOCNO VRIJEME18095
SLUŽBA BU?ENJA18100
TRENUTNE METEREOLOŠKE INFORMACIJE18166
HRVATSKI AUTOKLUB1987
ŽELJEZNICKI KOLODVOR060 333 444
AUTOBUSNI KOLODVOR060 313 333
...više
Ordinacija Radoš

Kontaktirajte nas preko društvenih mreža

AZUT Facebook AZUT Twitter AZUT CompanyWall
;