HR | EN

Novi zakoni o gradnji u 2014.


liderpress.hr

S prvim danom 2014. godine na snagu stupaju novi zakoni o gradnji, prostornom uređenju i građevinskoj inspekciji, koji donose jednostavnije administrativne korake koji prethode gradnji, a doneseni su s namjerom poticanja investicija u građevinskom sektoru.

Tri nova zakona zamjenjuju dosadašnji Zakon o prostornom uređenju i gradnji, a ministrica graditeljstva i prostornog uređenja Anke Mrak Taritaš kaže kako su osnovne novosti koje donose novi zakoni javnost odlučivanja, transparentnost i jednostavnost sustava, jačanje odgovornosti i brže donošenje odluka. Što se tiče Zakona o gradnji, uvodi se jedna dozvola, građevinska, i ona će se izdavati na temelju minimalne dokumentacije. Kako bi se olakšalo investitorima građevinske dozvole izdavat će se bez reguliranja komunalnog i vodnog doprinosa, ali će investitor osam dana prije početka gradnje morati dokazati da je riješio to pitanje. Građevinska dozvola po novom zakonu vrijedi tri godine, odnosno u tome roku morat će započeti gradnja.

Već sedmi tjedan zaredom: Cijene goriva ponovno skočile

Već sedmi tjedan zaredom: Cijene goriva ponovno skočile

24sata.hr ...više

Jakovčić: Želi obezvrijediti sve što sam učinio u svojoj karijeri

Jakovčić: Želi obezvrijediti sve što sam učinio u svojoj karijeri

24sata.hr ...više

Veće naknade za vijećnike Sisačko-moslavačke županije

Veće naknade za vijećnike Sisačko-moslavačke županije

24sata.hr ...više

Glavaš je odbio liječenje pa ga iz bolnice vratili u Remetinec

Glavaš je odbio liječenje pa ga iz bolnice vratili u Remetinec

24sata.hr ...više

'Ako ne popustite u eurozonu šaljemo imigrante i džihadiste'

'Ako ne popustite u eurozonu šaljemo imigrante i džihadiste'

24sata.hr ...više

Dentalni turizam dobar je početak, no na wellnessu možete povećati prihod

Trebate povećati kapacitete u zdravstvenom sektoru i poboljšati konkurentnost usluga putem obrazovanja.

poslovni.hr ...više

HRVATSKA NARODNA BANKA

TEČAJNA LISTA BROJ: 62

UTVRĐENA NA DAN: 30.03.2015.

VAL JED SREDNJI
AUD 1 5,418625
CAD 1 5,584073
CZK 1 0,278340
DKK 1 1,023524
HUF 100 2,552453
JPY 100 5,891335
NOK 1 0,881699
SEK 1 0,820209
CHF 1 7,308409
GBP 1 10,456293
USD 1 7,050259
EUR 1 7,644596
PLN 1 1,869414
...više
PO PROMETU TOP 10 TOP 10
HT-R-A1.316,17162,00
DLKV-R-A991,2617,10
ADRS-P-A640,58335,50
ZABA-R-A197,5738,20
SNHO-R-A193,83225,80
ATGR-R-A159,79890,00
RIVP-R-A152,3219,10
ERNT-R-A142,471.335,00
ADRS-R-A120,95400,03
EGB-S-SDXI104,3952,60
...više
POLICIJA192
VATROGASCI193
HITNA MEDICINSKA POMOC194
GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA01 4821 049
DRŽAVNA UPRAVA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE01 3650 011
OPCE INFORMACIJE18988
TOCNO VRIJEME18095
SLUŽBA BU?ENJA18100
TRENUTNE METEREOLOŠKE INFORMACIJE18166
HRVATSKI AUTOKLUB1987
ŽELJEZNICKI KOLODVOR060 333 444
AUTOBUSNI KOLODVOR060 313 333
...više
ZCP

Kontaktirajte nas preko društvenih mreža

AZUT Facebook AZUT Twitter AZUT CompanyWall
;