HR | EN

Novi zakoni o gradnji u 2014.


liderpress.hr

S prvim danom 2014. godine na snagu stupaju novi zakoni o gradnji, prostornom uređenju i građevinskoj inspekciji, koji donose jednostavnije administrativne korake koji prethode gradnji, a doneseni su s namjerom poticanja investicija u građevinskom sektoru.

Tri nova zakona zamjenjuju dosadašnji Zakon o prostornom uređenju i gradnji, a ministrica graditeljstva i prostornog uređenja Anke Mrak Taritaš kaže kako su osnovne novosti koje donose novi zakoni javnost odlučivanja, transparentnost i jednostavnost sustava, jačanje odgovornosti i brže donošenje odluka. Što se tiče Zakona o gradnji, uvodi se jedna dozvola, građevinska, i ona će se izdavati na temelju minimalne dokumentacije. Kako bi se olakšalo investitorima građevinske dozvole izdavat će se bez reguliranja komunalnog i vodnog doprinosa, ali će investitor osam dana prije početka gradnje morati dokazati da je riješio to pitanje. Građevinska dozvola po novom zakonu vrijedi tri godine, odnosno u tome roku morat će započeti gradnja.

Povlače dječju kašicu s polica, sadrži opasni tropanalkaloid

Povlače dječju kašicu s polica, sadrži opasni tropanalkaloid

24sata.hr ...više

Haag objavio uvjete puštanja; Vučić: Nas nisu ništa ni pitali

Haag objavio uvjete puštanja; Vučić: Nas nisu ništa ni pitali

24sata.hr ...više

Cijene staračkih domova osam puta niže nego u EU

Strani državljani mogli bi boraviti u hrvatskoj na rehabilitaciji na teret svojih osiguravatelja.

poslovni.hr ...više

Udruženi ćemo lakše ispuniti EU standarde za ribarstvo

Zadruge okupljene u Savez godišnje ostvare 220-230 mil. kn prihoda. S 3% udjela u ukupnom broju zadruga imaju gotovo 14% prihoda.

poslovni.hr ...više

U političkom ratu za Komoru Milanović zasad štiti Marasa

Iz Vlade poručuju da će razmotriti onaj nacrt zakona o HGK koji bude usuglašen između dvaju ministarstava.

poslovni.hr ...više

Rusija je premjestila MIG-ove u blizinu ukrajinske granice

Rusija je premjestila MIG-ove u blizinu ukrajinske granice

24sata.hr ...više

HRVATSKA NARODNA BANKA

TEČAJNA LISTA BROJ: 228

UTVRĐENA NA DAN: 26.11.2014.

VAL JED SREDNJI
AUD 1 5,234224
CAD 1 5,455404
CZK 1 0,277941
DKK 1 1,030693
HUF 100 2,502337
JPY 100 5,226376
NOK 1 0,901750
SEK 1 0,828185
CHF 1 6,376735
GBP 1 9,682654
USD 1 6,154624
EUR 1 7,668662
PLN 1 1,836849
...više
PO PROMETU TOP 10 TOP 10
RIVP-R-A2.068,9519,54
HT-R-A855,25155,35
INA-R-A482,953.700,00
ADRS-P-A440,24331,01
ERNT-R-A360,941.370,05
DDJH-R-A215,9636,00
BLJE-R-A189,1735,15
ATGR-R-A167,24982,00
PODR-R-A164,69294,01
LKPC-R-A153,04680,00
...više
POLICIJA192
VATROGASCI193
HITNA MEDICINSKA POMOC194
GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA01 4821 049
DRŽAVNA UPRAVA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE01 3650 011
OPCE INFORMACIJE18988
TOCNO VRIJEME18095
SLUŽBA BU?ENJA18100
TRENUTNE METEREOLOŠKE INFORMACIJE18166
HRVATSKI AUTOKLUB1987
ŽELJEZNICKI KOLODVOR060 333 444
AUTOBUSNI KOLODVOR060 313 333
...više
Taxi Petrić

Kontaktirajte nas preko društvenih mreža

AZUT Facebook AZUT Twitter AZUT CompanyWall
;