HR | EN

Novi zakoni o gradnji u 2014.


liderpress.hr

S prvim danom 2014. godine na snagu stupaju novi zakoni o gradnji, prostornom uređenju i građevinskoj inspekciji, koji donose jednostavnije administrativne korake koji prethode gradnji, a doneseni su s namjerom poticanja investicija u građevinskom sektoru.

Tri nova zakona zamjenjuju dosadašnji Zakon o prostornom uređenju i gradnji, a ministrica graditeljstva i prostornog uređenja Anke Mrak Taritaš kaže kako su osnovne novosti koje donose novi zakoni javnost odlučivanja, transparentnost i jednostavnost sustava, jačanje odgovornosti i brže donošenje odluka. Što se tiče Zakona o gradnji, uvodi se jedna dozvola, građevinska, i ona će se izdavati na temelju minimalne dokumentacije. Kako bi se olakšalo investitorima građevinske dozvole izdavat će se bez reguliranja komunalnog i vodnog doprinosa, ali će investitor osam dana prije početka gradnje morati dokazati da je riješio to pitanje. Građevinska dozvola po novom zakonu vrijedi tri godine, odnosno u tome roku morat će započeti gradnja.

Do 5. prosinca rok za upis treće generacije kandidata za 'Poslovno upravljanje u agrobiznisu'

Studij je namijenjen visoko obrazovanim osobama koje žele razviti i unaprijediti svoja znanja iz menadžmenta, marketinga i financija s posebnim naglaskom na agrobiznis.

poslovni.hr ...više

Zlatna medalja za sir obiteljskog gospodarstva Romine Zadravec iz Kusanovca

Odluka o odlasku na Käsiade - 12. Međunarodnu izložbu sira koju već dvadesetčetvrtu godinu organizira Udruženje sirara i stručnjaka u mljekarstvu iz Innsbrucka, donesena je u posljednji trenutak.

poslovni.hr ...više

Leko: Vlada će osnovati zajednički odbor s Katarom

Predsjednik Hrvatskog sabora Josip Leko rekao je u četvrtak u Dohi da će hrvatska vlada uskoro osnovati zajednički odbor za gospodarstvo s Katarom.

poslovni.hr ...više

Koje se prilike Hrvatskoj otvaraju kroz projekt One belt and one road?

Ekonomski pojas koji gradimo proširit će međunarodnu ekonomsku suradnju Kine sa komplementarnim gospodarstvima Europe i Afrike.

liderpress.hr ...više

Luka Ploče postaje logističko središte za istraživanje ugljikovodika na Jadranu

Luka Ploče postaje logističko središte za istraživanje i eksploataciju ugljikovodika na Jadranu - Barbara Dorić, predsjednica Uprave Agencije za ugljikovodike, i Ivan Pavlović, predsjednik Uprave Luka Ploče, danas su u prostorima Agencije za ugljikovodike potpisali Sporazum o poslovnoj suradnji te tom prilikom predstavili projekt.

liderpress.hr ...više

Zagrebačka pivovara gradi novi logistički centar vrijedan 38 milijuna kuna

Polaganjem kamena temeljca danas je u Zaprešiću obilježen početak gradnje novog logističkog, distributivnog i komercijalnog centra Zagrebačke pivovare. Radi se o 38 milijuna kuna vrijednoj investiciji, a nakon planiranog dovršetka u šestom mjesecu, centar na površini od 43 tisuće kvadrata biti će distributivno središte Zgrebačke pivovare za cijelu Hrvatsku.

liderpress.hr ...više

HRVATSKA NARODNA BANKA

TEČAJNA LISTA BROJ: 225

UTVRĐENA NA DAN: 21.11.2014.

VAL JED SREDNJI
AUD 1 5,361225
CAD 1 5,466662
CZK 1 0,277335
DKK 1 1,030866
HUF 100 2,520753
JPY 100 5,233943
NOK 1 0,912356
SEK 1 0,831923
CHF 1 6,381031
GBP 1 9,670885
USD 1 6,172094
EUR 1 7,671913
PLN 1 1,825168
...više
PO PROMETU TOP 10 TOP 10
RIVP-R-A676,6819,55
HT-R-A467,23156,70
EGB-S-SDXA154,3051,90
ATPL-R-A148,99343,11
EGB-S-SDXB104,4389,80
ERNT-R-A93,391.360,00
DDJH-R-A90,4145,09
EGB-S-SDXC86,9919,00
EGB-S-LNG567,506,90
SNHO-R-A62,19230,33
...više
POLICIJA192
VATROGASCI193
HITNA MEDICINSKA POMOC194
GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA01 4821 049
DRŽAVNA UPRAVA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE01 3650 011
OPCE INFORMACIJE18988
TOCNO VRIJEME18095
SLUŽBA BU?ENJA18100
TRENUTNE METEREOLOŠKE INFORMACIJE18166
HRVATSKI AUTOKLUB1987
ŽELJEZNICKI KOLODVOR060 333 444
AUTOBUSNI KOLODVOR060 313 333
...više
Ordinacija Kunštek-Kučanda

Kontaktirajte nas preko društvenih mreža

AZUT Facebook AZUT Twitter AZUT CompanyWall
;