HR | EN

Novi zakoni o gradnji u 2014.


liderpress.hr

S prvim danom 2014. godine na snagu stupaju novi zakoni o gradnji, prostornom uređenju i građevinskoj inspekciji, koji donose jednostavnije administrativne korake koji prethode gradnji, a doneseni su s namjerom poticanja investicija u građevinskom sektoru.

Tri nova zakona zamjenjuju dosadašnji Zakon o prostornom uređenju i gradnji, a ministrica graditeljstva i prostornog uređenja Anke Mrak Taritaš kaže kako su osnovne novosti koje donose novi zakoni javnost odlučivanja, transparentnost i jednostavnost sustava, jačanje odgovornosti i brže donošenje odluka. Što se tiče Zakona o gradnji, uvodi se jedna dozvola, građevinska, i ona će se izdavati na temelju minimalne dokumentacije. Kako bi se olakšalo investitorima građevinske dozvole izdavat će se bez reguliranja komunalnog i vodnog doprinosa, ali će investitor osam dana prije početka gradnje morati dokazati da je riješio to pitanje. Građevinska dozvola po novom zakonu vrijedi tri godine, odnosno u tome roku morat će započeti gradnja.

Lani 101.186 tvrtki ostvarilo 590 mlrd. kuna prihoda, kao i Siemens

Dijelu oporavka, u smislu čišćenja bilance domaćeg gospodarstva zasigurno su pomogle i predstečajne nagodbe.

poslovni.hr ...više

Tele2 tvrdi da im država oduzima 97% operativne dobiti

HT i Vipnet kažu da nisu primili službeni prijedlog ministarstva te upozoravaju da će to utjecati na investicije.

poslovni.hr ...više

Vlada smanjuje deficit preko leđa poduzetnika

Nakon prošlomjesečnog rezanja, škverovima opet smanjuju sredstva za restrukturiranje, za 100 mil. kn.

poslovni.hr ...više

Prodano oko 109 milijuna kubika plina iz skladišta Okoli

Iz Ine su na prodaju reagirali priopćenjem u kojem procjenjuju da će ta prodaja Ini i Prirodnom plinu nanijeti štetu od 190 milijuna kuna.

poslovni.hr ...više

ZSE: Najtrgovanije dionice HT-a i ENT-a, najveća dobitnica Petrokemija

Na Zagrebačkoj burzi danas je obujam trgovanja ostao skroman, Crobexi su dan završili u plusu, a po gubitku se izdvaja dionica Hotela Cavtat.

liderpress.hr ...više

Prihodi Klemmove tvrtke lani porasli na 92 milijuna kuna

Josip Klemm, vlasnik zaštitarske tvrtke Klemm Security, danas je pušten da se brani sa slobode. Prije toga odgovarao je na pitanja USKKOK-a uz prisustvo odvjetnika Branka Šerića kako je stekao 3,2 milijuna kuna, koliko iznosi vrijednost navodnih fiktivnih računa koja su Klemmu slale neke tvrtke.

liderpress.hr ...više

HRVATSKA NARODNA BANKA

TEČAJNA LISTA BROJ: 76

UTVRĐENA NA DAN: 17.04.2014.

VAL JED SRED.
AUD 1 5,143746
CAD 1 4,994999
CZK 1 0,276905
DKK 1 1,020234
HUF 100 2,473334
JPY 100 5,385586
NOK 1 0,920918
SEK 1 0,837230
CHF 1 6,258625
GBP 1 9,252245
USD 1 5,496337
EUR 1 7,617373
PLN 1 1,817035
...više
PO PROMETU TOP 10 TOP 10
HT-R-A1.232,99163,49
ERNT-R-A814,431.616,00
ATGR-R-A580,48780,00
THNK-R-A472,62375,00
ADPL-R-A382,56112,36
ADRS-P-A312,42265,01
EGB-S-SDX8300,4663,30
PTKM-R-A258,7165,06
INA-R-A246,833.310,00
PODR-R-A209,01287,50
Više
POLICIJA192
VATROGASCI193
HITNA MEDICINSKA POMOC194
GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA01 4821 049
DRŽAVNA UPRAVA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE01 3650 011
OPCE INFORMACIJE18988
TOCNO VRIJEME18095
SLUŽBA BU?ENJA18100
TRENUTNE METEREOLOŠKE INFORMACIJE18166
HRVATSKI AUTOKLUB1987
ŽELJEZNICKI KOLODVOR060 333 444
AUTOBUSNI KOLODVOR060 313 333
...više
Konoba Kolinasi

Kontaktirajte nas preko društvenih mreža

AZUT Facebook AZUT Twitter AZUT CompanyWall
;