HR | EN

Novi zakoni o gradnji u 2014.


liderpress.hr

S prvim danom 2014. godine na snagu stupaju novi zakoni o gradnji, prostornom uređenju i građevinskoj inspekciji, koji donose jednostavnije administrativne korake koji prethode gradnji, a doneseni su s namjerom poticanja investicija u građevinskom sektoru.

Tri nova zakona zamjenjuju dosadašnji Zakon o prostornom uređenju i gradnji, a ministrica graditeljstva i prostornog uređenja Anke Mrak Taritaš kaže kako su osnovne novosti koje donose novi zakoni javnost odlučivanja, transparentnost i jednostavnost sustava, jačanje odgovornosti i brže donošenje odluka. Što se tiče Zakona o gradnji, uvodi se jedna dozvola, građevinska, i ona će se izdavati na temelju minimalne dokumentacije. Kako bi se olakšalo investitorima građevinske dozvole izdavat će se bez reguliranja komunalnog i vodnog doprinosa, ali će investitor osam dana prije početka gradnje morati dokazati da je riješio to pitanje. Građevinska dozvola po novom zakonu vrijedi tri godine, odnosno u tome roku morat će započeti gradnja.

Spremni uzvratiti: Rusi izvode vježbe uz granicu s Ukrajinom

Spremni uzvratiti: Rusi izvode vježbe uz granicu s Ukrajinom

24sata.hr ...više

Razak: Zbog obitelji ne želim zaključiti da je MH370 nestao

Razak: Zbog obitelji ne želim zaključiti da je MH370 nestao

24sata.hr ...više

Josipović o odluci Vlade: I ja ću na svoju štednju dati porez

Josipović o odluci Vlade: I ja ću na svoju štednju dati porez

24sata.hr ...više

Svaki radnik Hrvatskih šuma je dobio 1 kunu bruto stimulacije

Svaki radnik Hrvatskih šuma je dobio 1 kunu bruto stimulacije

24sata.hr ...više

Vlada ipak od 2015. uvodi porez na štednju od 12 posto

Kamate na manje depozite neće biti oporezovane. Konkretne brojke bit će uređene kroz posebni zakon koji će biti donesen na jesen.

poslovni.hr ...više

Rohatinski: Centralna banka treba otkupiti državni dug

Reprogramiranjem duga na ovaj način država bi mogla biti aktivnija u sferi investicija.

poslovni.hr ...više

HRVATSKA NARODNA BANKA

TEČAJNA LISTA BROJ: 80

UTVRĐENA NA DAN: 24.04.2014.

VAL JED SRED.
AUD 1 5,110483
CAD 1 4,998474
CZK 1 0,277563
DKK 1 1,020139
HUF 100 2,471344
JPY 100 5,382402
NOK 1 0,920827
SEK 1 0,839552
CHF 1 6,243074
GBP 1 9,252004
USD 1 5,508914
EUR 1 7,617175
PLN 1 1,818158
...više
PO PROMETU TOP 10 TOP 10
HT-R-A2.446,50163,10
PBZ-R-A2.024,00440,00
HT-R-A1.691,78163,00
ERNT-R-A793,671.619,90
JAKT-R-A743,0417,00
EPLT-R-A680,00850,00
ATGR-R-A566,92803,00
LEDO-R-A432,208.620,00
KOEI-R-A425,38680,00
TISK-R-A388,00160,00
Više
POLICIJA192
VATROGASCI193
HITNA MEDICINSKA POMOC194
GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA01 4821 049
DRŽAVNA UPRAVA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE01 3650 011
OPCE INFORMACIJE18988
TOCNO VRIJEME18095
SLUŽBA BU?ENJA18100
TRENUTNE METEREOLOŠKE INFORMACIJE18166
HRVATSKI AUTOKLUB1987
ŽELJEZNICKI KOLODVOR060 333 444
AUTOBUSNI KOLODVOR060 313 333
...više
Medicina rada

Kontaktirajte nas preko društvenih mreža

AZUT Facebook AZUT Twitter AZUT CompanyWall
;