HR | EN

Novi zakoni o gradnji u 2014.


liderpress.hr

S prvim danom 2014. godine na snagu stupaju novi zakoni o gradnji, prostornom uređenju i građevinskoj inspekciji, koji donose jednostavnije administrativne korake koji prethode gradnji, a doneseni su s namjerom poticanja investicija u građevinskom sektoru.

Tri nova zakona zamjenjuju dosadašnji Zakon o prostornom uređenju i gradnji, a ministrica graditeljstva i prostornog uređenja Anke Mrak Taritaš kaže kako su osnovne novosti koje donose novi zakoni javnost odlučivanja, transparentnost i jednostavnost sustava, jačanje odgovornosti i brže donošenje odluka. Što se tiče Zakona o gradnji, uvodi se jedna dozvola, građevinska, i ona će se izdavati na temelju minimalne dokumentacije. Kako bi se olakšalo investitorima građevinske dozvole izdavat će se bez reguliranja komunalnog i vodnog doprinosa, ali će investitor osam dana prije početka gradnje morati dokazati da je riješio to pitanje. Građevinska dozvola po novom zakonu vrijedi tri godine, odnosno u tome roku morat će započeti gradnja.

Bijesne tete poručile Bandiću: Milane, dođi i probaj naš posao

Bijesne tete poručile Bandiću: Milane, dođi i probaj naš posao

24sata.hr ...više

Greška ministra Mrsića koštat će ih čak 200 milijuna kuna...

Greška ministra Mrsića koštat će ih čak 200 milijuna kuna...

24sata.hr ...više

BiH: Gastarbajteri sele bankarske račune u Hrvatsku

Njemačke vlasti su sklopile ugovor s Privrednom bankom Sarajevo, koja u veliku dijelu Federacije BiH i nema poslovnica.

poslovni.hr ...više

HTZ poziv za izradu informacijskog sustava za prijavu i odjavu turista

Taj bi informacijski sustav trebao funkcionalno povezivati sve turističke zajednice u Hrvatskoj i biti dostupan putem interneta bez potrebe za posebnim instaliranjem na računalo.

poslovni.hr ...više

Lalovac: Sezona je podbacila, rebalans proračuna u rujnu

Ministar financija Boris Lalovac najavio je rebalans proračuna u rujnu te priznao da je turistička sezona podbacila.

poslovni.hr ...više

Kajin i Herak: Jakovčiću, idi na detektor laži i skini ljagu...

Kajin i Herak: Jakovčiću, idi na detektor laži i skini ljagu...

24sata.hr ...više

HRVATSKA NARODNA BANKA

TEČAJNA LISTA BROJ: 144

UTVRĐENA NA DAN: 28.07.2014.

VAL JED SRED.
AUD 1 5,333728
CAD 1 5,249235
CZK 1 0,277473
DKK 1 1,022138
HUF 100 2,470859
JPY 100 5,568730
NOK 1 0,911101
SEK 1 0,832545
CHF 1 6,273244
GBP 1 9,633882
USD 1 5,671502
EUR 1 7,621364
PLN 1 1,838422
...više
PO PROMETU TOP 10 TOP 10
PODR-R-A593,47305,00
LPLH-R-A483,16169,99
HT-R-A441,85150,12
ERNT-R-A292,021.385,00
INA-R-A261,153.950,00
SNHO-R-A209,09250,00
HMST-R-A209,00320,00
ADPL-R-A173,62129,00
KODT-P-A111,18974,00
KORF-R-A86,49221,10
Više
POLICIJA192
VATROGASCI193
HITNA MEDICINSKA POMOC194
GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA01 4821 049
DRŽAVNA UPRAVA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE01 3650 011
OPCE INFORMACIJE18988
TOCNO VRIJEME18095
SLUŽBA BU?ENJA18100
TRENUTNE METEREOLOŠKE INFORMACIJE18166
HRVATSKI AUTOKLUB1987
ŽELJEZNICKI KOLODVOR060 333 444
AUTOBUSNI KOLODVOR060 313 333
...više
Ordinacija Radoš

Kontaktirajte nas preko društvenih mreža

AZUT Facebook AZUT Twitter AZUT CompanyWall
;