HR | EN

Novi zakoni o gradnji u 2014.


liderpress.hr

S prvim danom 2014. godine na snagu stupaju novi zakoni o gradnji, prostornom uređenju i građevinskoj inspekciji, koji donose jednostavnije administrativne korake koji prethode gradnji, a doneseni su s namjerom poticanja investicija u građevinskom sektoru.

Tri nova zakona zamjenjuju dosadašnji Zakon o prostornom uređenju i gradnji, a ministrica graditeljstva i prostornog uređenja Anke Mrak Taritaš kaže kako su osnovne novosti koje donose novi zakoni javnost odlučivanja, transparentnost i jednostavnost sustava, jačanje odgovornosti i brže donošenje odluka. Što se tiče Zakona o gradnji, uvodi se jedna dozvola, građevinska, i ona će se izdavati na temelju minimalne dokumentacije. Kako bi se olakšalo investitorima građevinske dozvole izdavat će se bez reguliranja komunalnog i vodnog doprinosa, ali će investitor osam dana prije početka gradnje morati dokazati da je riješio to pitanje. Građevinska dozvola po novom zakonu vrijedi tri godine, odnosno u tome roku morat će započeti gradnja.

Soros: Šokantno je da se Putinova Rusija pokazala superiornom Europskoj uniji

George Soros, poznati investitor i filantrop, upozorio je Europu da ruski ekspanzionizam ugrožava njezin opstanak i pozvao na veću materijalnu potporu Ukrajini, u komentaru u časopisu "The New York Review of Books" za mjesec studeni.

poslovni.hr ...više

Koliko zapravo dobro Zuckerberg barata kineskim jezikom?

Osnivač Facebooka Mark Zuckerberg privukao je ovog tjedna veliku pozornost na konferenciji u Pekingu kada je na pitanja i odgovore odgovarao na mandarinskom.

poslovni.hr ...više

HDZ prema anketama i dalje vodeća stranka među Hrvatima

Prema najnovijem istraživanju Dnevnika Nove TV - Crobarometru, HDZ je i dalje prvi, a SDP se vratio na drugo mjesto.

poslovni.hr ...više

Hanžeković: odbijanje predstečajne nagodbe EPH Magazina ne može utjecati na EPH Holding

Sudsko odbijanje prijedloga tvrtke EPH Magazini za sklapanje predstečajne nagodbe ne može utjecati na Europapress Holding (EPH), jer su to zasebni predmeti, kazao je danas Marijan Hanžeković, većinski vlasnik EPH-a.

liderpress.hr ...više

Ugovori za projekte poslovne infrastrukture vrijedne 376 milijuna kuna

Potpredsjednik Vlade i ministar regionalnoga razvoja i fondova EU Branko Grčić uručio je danas 15 ugovora u sklopu 4. poziva Sheme dodjele bespovratnih sredstava za poslovnu infrastrukturu, za projekte vrijedne 376 milijuna kuna koji će se financirati u okviru Operativnog programa "Regionalna konkurentnost 2007.-2013."

liderpress.hr ...više

Predstavljen najveći dućan sportske opreme u Hrvatskoj

Površinom najveća trgovina sportske opreme u Hrvatskoj, Decathlon, službeno će se otvoriti 15. studenog ove godine, najavljeno je na današnjoj konferenciji za novinare. Ovaj prostor površine 3500 metara kvadratnih , što je radi bolje predodžbe jednako veličini osam košarkaških igrališta, nalazi se u sklopu trgovačkog centra King Cross, u zagrebačkom Jankomiru.

liderpress.hr ...više

HRVATSKA NARODNA BANKA

TEČAJNA LISTA BROJ: 205

UTVRĐENA NA DAN: 24.10.2014.

VAL JED SREDNJI
AUD 1 5,324702
CAD 1 5,409949
CZK 1 0,276883
DKK 1 1,030325
HUF 100 2,485264
JPY 100 5,608925
NOK 1 0,922743
SEK 1 0,835641
CHF 1 6,358921
GBP 1 9,732005
USD 1 6,067684
EUR 1 7,670766
PLN 1 1,815308
...više
PO PROMETU TOP 10 TOP 10
LKPC-R-A1.219,44689,99
ERNT-R-A1.096,021.386,00
RIVP-R-A566,5519,89
HT-R-A485,01157,66
ADRS-P-A282,08341,40
VIRO-R-A201,75385,00
PODR-R-A162,52308,50
EGB-S-SDXB147,10147,10
KOEI-R-A126,33737,97
ATLN-R-A98,2580,01
...više
POLICIJA192
VATROGASCI193
HITNA MEDICINSKA POMOC194
GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA01 4821 049
DRŽAVNA UPRAVA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE01 3650 011
OPCE INFORMACIJE18988
TOCNO VRIJEME18095
SLUŽBA BU?ENJA18100
TRENUTNE METEREOLOŠKE INFORMACIJE18166
HRVATSKI AUTOKLUB1987
ŽELJEZNICKI KOLODVOR060 333 444
AUTOBUSNI KOLODVOR060 313 333
...više
Restoran Mirakul

Kontaktirajte nas preko društvenih mreža

AZUT Facebook AZUT Twitter AZUT CompanyWall
;